ThumbsPlus Image Directory
Arlekinada 2006 - Gala
Teatr Żart najlepszy podczas Arlekinady
I miejsce i nagrodę
pieniężną w wysokości 1500 podczas Arlekinady otrzymał Teatr "Żart" z
Młodzieżowego Domu Kultury w Gnieźnie za przedstawienie "Bułka z pieprzem" w
reżyserii Tomasza Kujawskiego. Inowrocław także zgarnął sporą ilość nagród.
PROTKÓŁ POSIEDZENIA JURY
IV Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada"
Inowrocław 2006
Jury w składzie:
Joanna Brodzik - aktorka - Warszawa
Beata Kawka - aktorka - Warszawa
Dariusz Banek - scenarzysta filmowy - Warszawa
Arkadiusz Borowik - scenarzysta filmowy - Warszawa
Piotr Jachowicz - scenarzysta filmowy - warszawa
po obejrzeniu 9 spektakli postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
Wyróżnienia i nagrody otrzymali
Nagroda inspirująca - odtwarzacz DVD
TEATR BEZPOŚREDNIKuff z Pałacu Młodzieży w Gdańsku - instruktor Agnieszka Grewling -
Stolc
Nagroda za ruch sceniczny - 21 maskotek - arlekinów
Grupa "AA" z III Liceum Ogólnokształcšcego im. Królowej Jadwigi w
Inowrocławiu
Nagroda za scenografię - książka "Taniec z Wampirami"
ufundowana przez Elżbietę Piniewską z Inowrocławskiego Teatru Otwartego, maskę
srebrną, dyktafon ufundowany przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz album Jan Paweł II
Wielki ufundowany przez Posła na Sejm RP Teresę Piotrowską oraz "Trylogię"
ufundowaną przez Posła na Sejm RP prof. Macieja Świątkowskiego
Arleta Szatkowska z Teatru "Arlet" z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama
Mickiewicza w Bydgoszczy
Nagroda za scenariusz dla autora czterech etiud - pióro oraz długopis
Waterman ufundowane przez Waleriana Koszewskiego właściciela firmy DIAMENT Sp.
Z.o.o,oraz zestaw książek ufundowanych przez Posła na Sejm RP Jana Bestrego
Tomasz Kujawski z Teatru "Żart" z Młodzieżowego Domu Kultury w Gnieźnie
Wyróżnienie aktorskie
Wyróżnienie - Piotr Formela z TEATRU BEZPOŚREDNIKuff z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
Wyróżnienie - Paweł Bąkowski z Teatru "Żart" z Młodzieżowego Domu Kultury
w Gnieźnie
Wyróżnienie - Mateusz Kostka z Grupy Teatralnej TRUPA z Zespołu Szkół
Ogólnokształcšcych im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie
Wyróżnienie - Joanna Ziółkowska z Teatru "Arlet" z III Liceum
Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy
Wyróżnienie - Szymon Szmyd z Grupy "AA" z III Liceum Ogólnokształcącego
im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu (książka "Słownik wiedzy o
teatrze" oraz arlekin
Wyróżnienie - Marcelina Gliniecka z Teatru "GG" z Młodzieżowego Domu Kultury
nr 2 w Bydgoszczy
Wyróżnienie - Weronika Pniewska z Przedsiębiorstwa Indywidualnej Groteski z.o.o /P.I.G
z.o.o/ z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu
Nagroda aktorska dla zespołów
Grupa "AA" z III Liceum Ogólnokształcšcego im. Królowej Jadwigi w
Inowrocławiu za przedstawienie "Niebo dla wariatów" w reżyserii Agaty
Augustynowicz (21 srebrnych broszek - arlekinów)
Teatru "GG" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy za przedstawienie
"Nuda" w reżyserii Andrzeja Siewasiewicza (4 srebrne broszki - arlekiny)
Nagrody aktorskie indywidualne
Najlepszy aktor - Marek Malinger z Teatru "Żart" z Młodzieżowego Domu Kultury
w Gnieźnie zegarek, zestaw Mp3, plecak ufundowany przez organizatorów
"Arlekinady", oraz komplet Słowników Postaci Literackich
Najlepsza aktorka - Małgorzata Dittman z Teatru Rzeczy Odzyskanych z
Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy biżuteria ufundowana przez Komisję
Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w
Inowrocławiu, zestaw Mp3 ufundowany przez Posła na Sejm RP Tomasza Latosa, oraz plecak i
pióro Waterman ufundowane przez Kujawsko Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
Nagroda specjalna "STOP-KLATKI" (1000 zł) + (maska-obraz)
Kabaret Biało - Czarni z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w
Gdyni za przedstawienie "Kabaretowy NAŚLAD 2006" w reżyserii Marcina Cieślika
i Arkadiusza Gołuńskiego
Nagroda specjalna Powiatu Inowrocławskiego (2 torby) + (maska-obraz)
Kabaret Biało - Czarni z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w
Gdyni za przedstawienie "Kabaretowy NAŚLAD 2006" w reżyserii Marcina Cieślika
i Arkadiusza Gołuńskiego
Nagrody specjalne Joanny Brodzik
Za reżyserię przedstawienia "Niebo dla wariatów"
dla Agaty Augustynowicz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w
Inowrocławiu (1500 zł)
Za reżyserię przedstawienia "Bułka z pieprzem" dla Tomasza Kujawskiego z
Teatru "Żart" z Młodzieżowego Domu Kultury w Gnieźnie (1500 zł)
Nagrody główne
Nagroda dla najlepszego reżysera - 1000 zł, maska-obraz oraz pióro ufundowane przez
Posła na Sejm RP Grażynę Ciemniak
Agata Augustynowicz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w
Inowrocławiu
Wyróżnienie i nagroda pieniężna w kwocie 500 zł oraz maska-obraz
Teatr Rzeczy Odzyskanych z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy za przestawienie
"Przerwana lekcja muzyki" w reżyserii Jacka Małachowskiego
III miejsce i nagroda pieniężna w kwocie 700 zł oraz maska-obraz
Teatr "GG" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy za przedstawienie
"Nuda" w reżyserii Andrzeja Siewasiewicza
II miejsce i nagroda pieniężna w kwocie 1000 zł oraz maska-obraz
Grupa "AA" z III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w
Inowrocławiu za przedstawienie "Niebo dla wariatów" w reżyserii Agaty
Augustynowicz
I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 oraz 10 srebrnych broszek arlekinów
oraz odtwarzacz DVD i maska-obraz
Teatr "Żart" z Młodzieżowego Domu Kultury w Gnie?nie za przedstawienie
"Bułka z pieprzem" w reżyserii Tomasza Kujawskiego.
Jury Młodych w składzie: Dagmara Łuba, Małgorzata Motławska, Katarzyna Peplińska,
Alicja Przerazińska, Karolina Śmigiel, Paweł Cieślarek, Artur Gatyński, postanowiło
przyznać trzy wyróżnienia aktorskie:
- Iwona Zieja Grupa AA z III LO im. Królowej jadwigi w Inowrocławiu
- Emila Żelazko, Teatr Arlet z III LO im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy
- Micjał Oleksowicz, Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o./P.I.G z o.o./ z MDK
w Toruniu.
Główną nagrodę aktorską otrzymał:
Marek Malinger, Teatr Żart z MDK w Gnieźnie
Nagrodę na zajleszy spektakl otrzymał Teatr Arlet z III LO im. A. Mickiewicza w
Bydgoszczy.
|